سایت چند زبانه چه نوع سایتی است؟ 

به صورت خلاصه سایت چند زبانه، آن سایتی است که مخاطب سایت ما می تواند محتوا را با چند زبانی که روی سایت تعریف شده است، مشاهده کند.

و این سایت چند زبانه باید اطلاعات تعیین زبان را به گوگل بدهد تا گوگل با توانایی و اختیار شناسایی موقعیت جغرافیایی، زبان مناسب کاربر را تعیین کند.

 

multi-language-website

 

چگونه این امکان برای کاربر ایجاد میشود؟

انتخاب یکی از زبان های سایت به چندین روش امکان پذیر می باشد:

اولین روش و ساده ترین روش پرسش از مخاطب است، که چه زبانی را برای خواندن محتوای سایت انتخاب میکند. شناسایی آی پی و حدس زبان کاربر با توجه به آی پی وارد شده دومین روش است. برای روش سومین می توان به  بر اساس موقعیت جغرافیایی کاربر زبان سایت تعیین می شود و روش چهارم و آخرین روش، زبانی است که توسط مرورگر اعلام می شود.

 

برای طراحی سایت چند زبانه، نیاز است تا به چند زبان تسلط داشته باشیم؟

خیر، نیاز نیست که حتما شخص شما مسلط به زبان باشید و می توانید از متخصصین این کار، مترجمین حرفه ای و توانا استفاده کنید و یا می توانید از مترجم آنلاین، گوگل ترنسلیت استفاده کنید. البته استفاده از گوگل ترنسلیت پیشنهاد نمی شود از سمت ما به جهت، اشتباهات بسیار زیاد.


multi-lan-banner camak

نکات قابل توجه در طراحی سایت چند زبانه

  • انتخاب زبان توسط کاربر: بسیار بهتر است که در طراحی سایت چند زبانه انتخاب زبان را به عهده خود کاربر بگذارید زیرا ممکن است آی پی کاربر با زبان او متفاوت باشد و مخاطب دچار سختی شود.
  • چپ چین کردن: برای اضافه کردن یک یا چند زبان دیگر به روی سایت فارسی خود باید کلمات را چپ چین کنید زیرا سایت های فارسی بر خلاف سایر زبان ها راست چین هستند.
  • رعایت همه ی جوانب در طراحی چند زبانه: هنگام چند زبانه کردن یک سایت علاوه بر صفحه اصلی باید تک تک صفحات سایت ما، نوار منو، دکمه ها، عکس ها و… باید تغییر زبان دهند تا کاربر ما دچار مشکل نشود.باید در طراحی سایت چند زبانه راحتی کاربر را اولویت قرار دهید.
  • یو آر ال سایت ( URL ):  در سایت های چند زبانه توجه داشته باشید که آدرس سایت نیاز به تغییر کردن دارد که با چند روش امکان پذیر است.
  • برای ترجمه کردن از گوگل ترنسلیت استفاده نکنید زیرا هر قدر سرعت به کار شما ببخشد در عوض خطا های زیادی را شامل می شود.
  • گزینه تغییر زبان را در جایی قرار دهید که کاربر به راحتی آن را ببیند و به آن دسترسی داشته باشد.
  • سایت چند زبانه شما باید به گونه ای طراحی شود که اگر کاربر در یکی از صفحات داخلی اقدام به تغییر زبان کرد ریدایرکت به صفحه اصلی نشود و تغییر زبان در همان صفحه داخلی انجام شود.
  • در طراحی سایت چند زبانه توجه به تاریخ ها داشته باشید زیرا تاریخ، زبان هر کشور باید مطابقت داشته باشد .
  • اگر سایت شما دارای کد هایی امنیتی است و از کاربر ارائه آن کد را می خواهد بهتر است تا کد های امنیتی هر کشور مطابق با زبان آن کشور تعیین شود.
  • اگر محتوای سایت شما را مترجم می نویسد نیاز است تا شما کلمات کلیدی مد نظر خود را به او اطلاع دهید و از او بخواهید تا مطابق با اصول سئو از آن کلمات کلیدی در محتوا استفاده کند.

 

 

multilingual

 

طراحی سایت چند زبانه و گوگل

گوگل الگوریتم های خاص خود را دارا می باشد و با توجه به این الگوریتم ها است که زبان اصلی وب سایت شما را تشخیص می دهد و توصیه گوگل تنها استفاده کردن از یک زبان در وب سایت می باشد زیرا سئو در سایت های چند زبانه اندکی مشکل است زیرا شما اگر محتوایی را ب زبان متفاوت چند بار تکرار کنید از دید گوگل محتوای تکراری شناخته خواهد شد .

 

طراحی سایت چند زبانه وکسب و کار

شما با داشتن یک سایت چند زبانه و بین الملل می توانید کسب و کار خود را در بیرون از مرز های ایران گسترش دهید. 

 

multilingual

 

طراحی سایت چند زبانه با وردپرس

برای سهولت بیشتر در وردپرس پلاگین هایی وجود دارد که مناسب برای چند زبانه کردن سایت می باشد.پلاگین های polylang و  wpml و translatepress و multilingual press نمونه های موفقی از این افزونه ها می باشد.

برای چند زبانه کردن سایت به روی وردپرس حتما نیاز است که یکی از افزونه های مناسب را نصب و فعال سازی کنیم زیرا وردپرس به صورت پیشفرض امکان چند زبانه کردن را نمی دهد.

قابل ذکر است که در پلتفرم وردپرس ما پشتیبانی از انواع تقویم های میلادی، شمسی، قمری و … داریم.

 

پنل مدیریتی در سایت های چند زبانه

در سایت های چند زبانه ضرورتی ندارد که پنل مدیریتی به زبان دیگر باشد و شما می توانید همچنان پنل مدیریتی خود را با زبان فارسی داشته باشید البته به صورت معمول پنل مدیریتی برای همه سایت ها بر روی زبان انگلیسی است.

 

blog banner camak

 

هزینه طراحی چند زبانه وب سایت

اعلام هزینه برای طراحی وب سایت چند زبانه با توجه به المان های مختلف و پارامتر های متفاوتی است ولی به صورت کلی با توجه به تعداد زبان هایی که روی یک وب سایت قرارمیگیرد قیمت افزایش پیدا می کند شما عزیزان برای مشاوره بیشتر و استعلام هزینه می توانید از طریق شماره های تماس با ما در ارتباط باشید.