هزینه سئو و بهینه سازی سایت

سئو سایت یکی از روش های دیجیتال مارکتینگ هست که به واسطه این عملیات سایت دارای ارزش خاصی بر اساس پارامتر های گوگل پیدا میکند و سایت شما بر اساس حوزه کاری شما در راس نتایج گوگل قرار خواهد گرفت.

برای سئو سایت خود کارفرمایان سئوالات زیادی میپرسن که در این مقاله به یکی از مهمترین سئوالات میپردازیم ، اینکه هزینه انجام سئو سایت چقدر است؟

در هر بیزینسی معیار های مختلفی وجود دارد که میتوانیم روی کالا ها و خدمات خود قیمت گذاری انجام دهیم ، در حوزه طراحی سایت یا سئو سایت هم پارامتر های مختلفی وجود دارد تا بتوانیم خدمات را قیمت گذاری کنیم.

اما برای اعلام هزینه سئو شرایط کمی متفاوت و سخت تر میباشد . زیرا رسیدن به موفقیت در سئو انقدر اهمیت بالایی دارد که شرایط انجام سئو برای هر شخص سئو کار یا کارشناس سئو تا حدی میتواند متفاوت باشد.

اما در زیر میخواهیم معیار های قیمت گذاری سئو سایت را بررسی کنیم .

 

SEO-Transparent-Background-blog camak

 

 

1- بر اساس رتبه کلمه هدف ( کلمه کلیدی )

هر کسب و کاری یا بهتر هست بگوییم هر محصول یا خدماتی از طریق جستجوی یک سری از کلمات خاص دیده شود که با رتبه گرفتن سایت روی اون کلمه کلیدی کارفرما میتواند به موفقیت خود برسد.

کارفرمایانی وجود دارند که علاقه دارند بر اساس رتبه گیری کلمات کلیدی خود در گوگل قرارداد را بنویسند ، که این عمل با ارائه کلمات کلیدی توسط کارفرما به مجری و آنالیز کلمات کلیدی و استخراج کلمات کلیدی توسط مجری آغاز میشود و سئو کار با دادن تعهد به کارفرما به جهت رتبه گیری سایت در نتایج برتر گوگل قرارداد بسته میشود.

لازم است بگوییم این روش کار مناسبی نیست ، اما چرا؟

این روش قیمت گذاری و قرارداد که معطوف است تنها به رتبه گیری سایت میتواند استرس زیادی را به سئو کار یا کارشناس سئو منتقل کند.

سئو کار یا کارشناس سئو شما میتواند با انجام لینک سازی های خارجی سنگین و متعدد و بدون تمرکز به تولید محتوای ارزشمند میتواند سایت شما را به رتبه مد نظر شما برساند ، اما این نکته حائز اهمیت میباشد که احتمال زیادی دارد در آینده و آپدیت های گوگل سایت شما با جریمه سنگینی روبرو شود ، زیرا به نوعی شما از دوپینگ استفاده کردید و برای گوگل این مورد خوشایند نیست.

اما سئو کار موفق و حرفه ای هیچوقت بر اساس رتبه گیری کلمات کلیدی شما ، تضمین نمی دهد و یک شخص حرفه ای قرارداد خود را بر اساس انجام کار اصولی و حرفه ای میبندد و به شما تضمین میدهد بهترین عملکرد را در زمینه سئو داخلی ، سئو خارجی و سئو تکنیکال را داشته باشد و تضمین میدهد با رعایت صحیح تمامی این موارد میتوانید به نتایج خوبی دست پیدا کنید.

 

 

2-بر اساس تعداد ورودی های سایت از گوگل

در این روش به جای اینکه بر اساس رتبه گیری کلمات خود قیمت گذاری کنیم ، می آییم بر اساس تعدادی ورودی های گوگل به سایت و تبدیل آن مشتری قیمت گذاری می کنیم که معیار آنالیز ورودی گوگل سرچ کنسول سایت میباشد.

یکی از تکنیک های موثر در افزایش ورودی سایت ، استفاده از کلمات کلیدی طولانی یا لانگ تیل میباشد که میتواند سریع تر به رتبه خوبی دست پیدا کرد و ورودی خوبی را به سایت انتقال دهد . اهمیت این روش ها کسب و کار هایی که تجربه سئو سایت خود را داشتند به خوبی درک میکنند که میتوانند از طریق همین کلمات طولانی درآمد خوبی را به دست بیارند.

اما از معایب و مشکلات این روش بخواهیم صحبت کنیم این میباشد که فرض کنیم سایت را در اون کلمات به رتبه یک تا سه گوگل رساندیم ، آیا افزایش ورودی گوگل همچنان ادامه دارد خواهد بود ؟ احتمال خیلی زیاد خیر ، و همین مورد باعث قطع همکاری کارفرما با متخصص سئو خواهد شد .

نکته ای که برای کارفرما باید اهمیت داشته باشد این میباشد که حفظ رتبه گرفته شده بسیار مهم تر و سخت تر از رتبه گیری آن کلمه است .

زیرا این را باید بدانید رقبای شما دوست ندارند جایگاه خود را از دست بدهند و با کاهش آمار بازدید گوگل روبرو شوند و به تب درآمدشون کاهش پیدا کنه

پس آن ها هم سخت مشغول میشوند تا رتبه از دست رفته را بدست بیارند.

seo camak (1)

3- قیمت گذاری سئو سایت بر اساس میزان فروش

یکی از روش های مورد علاقه کارفرما ها برای قیمت گذاری روی پروژه سئو میتوان به افزایش فروش سایت اشاره کرد.

در این روش کارفرما فشار زیادی به سئو کار به جهت رتبه گیری سایت و افزایش ورودی سایت ندارد و تمام تمرکز و حمایت خود را به میزان فروش سایت معطوف میکند.

به عنوان مثال صاحب یک فروشگاه اینترنتی میخواهد از این طریق قیمت گذاری خود را انجام دهد و قرارداد خود را ببند .

پس در شروع کار میزان فروش فعلی سایت از طریق ابزار گوگل آنالیتیکس بررسی خواهد شد و تخمینی به افزایش فروش سایت زده میشود که تمام این تخمین ها بر اساس تجربه و آنالیز دقیق سئو کار میباشد.

اما این روش هم مشکلات خود را دارد زیرا شما یک موسسه زبان را در نظر بگیرید که میخواهد سایت خود را سئو کند تا مراجعین سایت خود را به صورت حضوری دعوت کرده و کار ثبت نام را انجام دهند .

این مورد باعث میشه آنالیز و آمار خوبی از عملکرد سئو کار وجود نداشته باشد و ارزش کار سئو کار به چشم نیاید و یا در سایتی دیگر کارفرما از روش های دیگر به جهت افزایش فروش خود استفاده کند مثل اس ام اس مارکتینگ ، ایمیل مارکتینگ ، تبلیغات همسان و … استفاده کنند که باعث میشود ارزش کار سئو کار به چشم نیاید و کارفرما میتواند به راحتی به تعهد های خود عمل نکند و دستمزد سئو کار یا کارشناس سئو را کاهش دهد.

این روش قیمت گذاری نیازمند به اعتماد متقابل بین دو طرف میباشد که بر اساس تجربه تیم کامک این روش قیمت گذاری مدت زمان زیادی را دوام نمیاورد.

money seo blog

4-قیمت گذاری بر اساس خدماتی که ارائه میشود

این روش از نظر ما بهترین روش قیمت گذاری است زیرا کاملا قابل اندازه گیری بوده و میتوان دو طرف بر سر آن مذاکره خوبی را داشته باشند. وقتی که ما قرارداد خود را بر اساس خدمات انجام شده قیمت گذاری میکنیم و میبندیم  ، توانسته ایم تقریبا موفقیت سایت خود را تضمین کنیم و همچنین در ادامه پروژه هزینه خاصی چه از طرف کارفرما و چه از طرف مجری اضافه نخواهد شد.

این روش ابتدا با آنالیز کامل رقبا آغاز میشود و در ادامه تمامی کار هایی که باید انجام شود را ذر خواهیم کرد.

مورادی که قابل انجام شدن است یا بهتر است بگوییم خدماتی که از طرف سئو کار انجام میگیرد به شرح زیر است.

seo camak

1- سئو تکنیکال: به کلیه اموراتی که مربوط به بحث فنی سایت میشود را سئو تکنیکال می گوییم ، به عنوان مثال افزایش سرعت سایت  یا رسپانسیو کردن سایت جهت نمایش صحیح سایت در کلیه نمایشگر ها مثل موبایل ، دکستاپ ، تلویزیون  و.. ، رفع مشکلات کدنویسی سایت  و.. جزو سئو تکنیکال میباشد.

2-سئو داخلی : به کلیه اموراتی که داخل سایت انجام می پذیرد را سئو داخلی میگوییم ، به عنوان مثال انجام تولید محتوا ، انجام دادن لینک سای های داخلی  و همچنین استفاده صحیح از کلمات کلیدی و درست کردن ساختار و زنجیره لینک سازی سایت به سئو داخلی برمیگرد.

3-سئو خارجی: کلیه کار هایی که خارج سایت به جهت بهبود سایت انجام میگیرد را سئو خارجی میگوییم. انجام لینک سازی های خارجی و رپورتاژ آگهی ها ، کامنت مارکتینگ ساخت لینک های پروفایلی و … که به جهت افزایش دامیت اتوریتی و پیج اتوریتی سایت انجام میگیرد را سئو خارجی میگیرد.

میتوانیم تمام این شیوه های قیمت گذاری را روی یک پروژه انجام داد؟

این پرسش را با جواب بله پاسخ خواهیم داد و شما میتوانید از این روش و یا روش های دیگر استفاده کنید و به عنوان اینکه بخواهیم از این شیوه ها استفاده کنید بهتر است بدانید که درکدام از مرحله از پروژه سئو هستید و چقدر به طرف مقابل خود اعتماد یا اطمینان داریم.